Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Gamtos paslaptys

Dvikojai primatai, priklausantys hominidų šeimai ir žinduolių klasei, nesustojo evoliucionuoti, kai iš beždžionių virto beplaukiais sutvėrimais, galinčiais nuskristi į Mėnulį. Tačiau esamos civilizacijos kaupiami archyvai dar per maži, kad savyje pajėgtume pastebėti ryškesnius pokyčius. Bet tai visai netrukdo tyrėjams spėlioti, kaip atrodys žmogus po 100 ar 200 tūkst. metų. Ar liksime tokie patys, tik šiek tiek geresni? O gal dėl technologijų tapsime amžinai gyvenančiomis belytėmis būtybėmis?

Internete jau plinta naujausia tyrėjų grupės filmuota medžiaga iš Jamalo pusiasalyje nežinomos kilmės kraterio. 30 km nuo Boronenkovo žiojinti kiaurymė didžiulį susidomėjimą sukėlė ne tik Rusijoje, bet ir visame pasaulyje. Jį prieš kelias dienas iš sraigtasparnio atsitiktinai pamatė Nadynsko aviacijos būrio ekipažas. Prie kraterio nedelsiant buvo išsiųsta tyrėjų ekspedicija.

Iki šių metų pabaigos, o gal net artimiausiomis savaitėmis Ramiajame vandenyne gali susiformuoti reiškinys El Ninjo, kuris visame pasaulyje sukelia klimato ekstremumus, ketvirtadienį perspėjo Jungtinės Tautos (JT).

Jungtinės Karalystės (JK) kanalizacijos sistemose grėsmingu greičiu plinta genetiškai mutavusios nuodams atsparios superžiurkės. Hadersfildo universiteto (JK) mokslininkų vertinimu, žiurkių-mutančių populiacijos gausėjimas užfiksuotas 17-oje JK grafysčių. Kai kuriose jų nuodams atsparios buvo 100 proc. tirtų žiurkių. Tyrėjai prognozuoja, jog jau kitais metais D. Britanijoje žiurkių populiacija dvigubai viršys žmonių populiaciją (santykis 2 žiurkės : 1 žmogus).

Nors paslaptingos šviesos danguje, susijusios su žemės drebėjimais, žinomos jau nuo senų laikų, jas vis dar sunku paaiškinti moksliškai. Sagenė ( Saguenay ), modernus Kanados miestas, įsikūręs Kvebeke prie Sagenė upės, nepelnytai kenčia nuo katastrofų. 1971 m. gegužės mėnesį viską siaubianti nuošliauža nusinešė 31 žmogaus gyvybę; 1996 m. liepą po smarkių liūčių mirė 10 žmonių; 1988 m. lapkričio 25 d. miestą supurtė 6 balų stiprio žemės drebėjimas, kuris, laimei, didesnių nuostolių nepridarė.
Štai tokia neįtikėtino pavidalo sala stūkso vidur Ramiojo vandenyno, į rytus nuo Australijos. Pamačius jos nuotrauką, galima pamanyti, kad tai – klastotė. Tačiau tai – realiai egzistuojanti sala, kuri vadinama Beilo piramide (Ball’s Pyramid). Tai yra aukščiausia vulkaninės kilmės smailė (vientisa uola) Žemėje. Ji smygso šiek tiek (20 km) piečiau Lordo Hovo salos, į rytus nuo Australijos. Salos aukštis siekia 562 metrus. Tačiau jos ilgis – tik 1,1 km, o plotis – vos 300 metrų. Beilo piramidė Ramiajame vandenyne iškilo, kaip manoma, maždaug prieš 7 mln. metų. Nuo Australijos ši uolos piramidė yra nutolusi 700 km.
Ar kada nors girdėjote griaustinį pūgos metu? Jeigu taip, jūs išvydote vieną rečiausių gamtos fenomenų. Sąlygos perkūnijai pūgoje susidaryti yra tokios neįprastos, jog tik 0,07% visų sniego audrų gali būti susijusios su šiuo reiškiniu.
Už karves didesnės žiurkės vieną dieną gali užimti reikšmingą Žemės rūšių populiacijos dalį ir nepaprastai išaugti, prognozuoja Lesterio universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkas Janas Zalasiewiczius. Bauginamas scenarijus tikrove gali tapti, kai ateis metas išmirti didiesiems žinduoliams. „Gyvūnai laikui bėgant evoliucionuos ir įgis tokį pavidalą, koks jiems suteiks daugiausiai galimybių išgyventi ir atsivesti palikuonių“, - tvirtina geologijos daktaras J. Zalasiewiczius.
Prieš 5000 metų rašytuose rankraščiuose, išsaugotuose sename Kinijos vienuolyne, sakoma, jog „Dangaus sūnūs”, nusileidę metaliniais drakonais, statė piramides. Apskritai įdomu, kad įvairių tipų piramidės plačiu žiedu juosia visą mūsų planetą abipus 30° šiaurės platumos lygiagretės.
Nors mokslininkai prognozavo, kad 2013-ieji bus itin didelio Saulės aktyvumo metai, kol kas situacija klostosi priešingai. Saulės aktyvumas yra mažiausias per pastarąjį šimtmetį. Tai labai primena 1645 m. prasidėjusį Maunderio minimumo laikotarpį, kai temperatūra nukrito tiek, jog ledai sukaustė Temzės upę Londone, rašo bbc.com.
Назад 1 2 3 4 5 ... 11 12 Вперёд