Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Ginklai

Keistas dundesys danguje sukėlė aibę spėlionių apie itin slaptą JAV orlaivį

Praėjusį savaitgalį šimtus žmonių skirtingose šalyse, abejose Atlanto vandenyno pusėse pažadino keistas dundesys danguje. Britai ir amerikiečiai pranešė apie sprogimus primenančius garsus, kurie esą virpino namų langus. Kaip mat užvirė diskusijos, kas sukėlė šiuos garsus. Versijų ne viena – nuo paprasčiausių meteorų bei fejerverkų iki slapto JAV karinių oro pajėgų orlaivio.

Spėjama, kad keistus garsus virš Jungtinės Karalystės ir JAV galėjo sukelti slaptas amerikiečių orlaivis, kuris šiuo metu yra dar tik bandomas.
©Wikimedia Commons nuotr.

Nuo Devono, Pietvakarių Anglijoje iki Aberdyno Škotijoje šimtai britų savaitgalį teigė girdėję keistą ritmišką dundesį danguje. Panašių pranešimų sulaukta ir iš Londono.

„Žiūrėjau sau ramiai televizorių, o tada pasigirdo tie garsai. išėjau į lauką, manydama, kad kažkas šaudo fejerverkus, bet danguje nieko nebuvo“, – teigė Pietų Londone gyvenanti Claudia Angiletta.

Taip pat skaitykite: Pažangiausias pasaulyje naikintuvas pademonstravo savo galią

Hempšyro provincijoje gyvenantis Dave'as Reedas tikino taip pat pamanęs, kad kažkas laido fejerverkus, tačiau jų niekur nesimatė.

„Užtat mano šunys kelias minutes elgėsi, kaip išprotėję“, – tvirtino britas.

Pranešimų sulaukta ir iš Belgijos, o dar didesnį susidomėjimą sukėlė tai, kad kiek vėliau apie tokius pat keistus garsus pranešė net Aldeno mieste, Niujorko valstijoje, gyvenantys amerikiečiai.

„Lockheed Martin“ neseniai parodė, kaip gali atrodyti dar tik kuriamas slaptas JAV šnipinėjimo orlaivis, galintis skrieti 6 kartus greičiau už garsą.

Socialinius tinklus, ypač „Twitter“ kaip mat užplūdo keistą reiškinį suprasti mėginančių žmonių žinutės. Iš pradžių buvo iškelta versija, kad greičiausiai garsus sukėlė į Žemę krentantys meteorai arba palydovai, kurie sudegdami atmosferoje kartais gali sukelti panašius garsus. O tinkamomis orų sąlygomis šiuo garsus gali girdėti daugelis iš didelio atstumo. Be to, į Žemę kaip tik šiomis dienomis turėjo nukristi Rusijos žvalgybinis palydovas „Kosmos 2251“.

Tačiau girdėjusiems ir įrašiusiems keistus garsus, pastarieji nė kiek nepriminė kosminių šiukšlių. Be to, apie tai niekas viešai neskelbė, o ir danguje tokius reiškinius būtų pastebėję ir užfiksavę.

Jungtinės Karalystės Gynybos ministerija atsisakė komentuoti įvykį, mat pareigūnai tikino, kad nieko neįprasto danguje radarai neužfiksavo, o į orą nebuvo pakelti naikintuvai.

Būtent todėl pasipylė pačios įvairiausios teorijos – nuo absurdiškų apie ateivių laivus ir invazijas iki kiek realesnių paaiškinimų, mat ekspertams garsai pasirodė panašūs į tuos, kuriuos sukelia greičiau už garsą keliaujantys orlaiviai. Tai nebūtų nieko neįprasto, jei ne viena detalė. Pavyzdžiui Niukastlo universiteto mokslininkas Bhupendra Khandelwalis pateikė savo teoriją.

Taip pat skaitykite: Baisiausias Pirmojo pasaulinio karo ginklas, vienu smūgiu šienavęs tūkstančius civilių

Esą garsus galėjo sukelti slaptas JAV erdvėlaivis, vadinamas „Aurora“, apie kurio egzistavimą kalbama jau ne vieną dešimtmetį, tačiau niekada dar nebuvo pateikta įrodymų. Vis dėlto žinoma, kad JAV oficialiai kuriame viršgarsiniai lėktuvai bei naujos kartos impulso detonacijos varikliai.

„Toks variklis yra kuriamas ir skleidžia identiškus sprogimus primenančius garsus į tą, kuris buvo užfiksuotas įrašuose savaitgalį. Garsas, kurį skleidžia šis variklis, gali būti girdimas iš už didelio atstumo. Teoriškai tokius variklius variklius turintys orlaiviai gali skristi penkis kartus greičiau už garsą“, – teigė ekspertas.

Beje, kaip tik pernai JAV bendrovė „Lockheed Martin“ oficialiai paskelbė apie planus sukurti žvalgybinį lėktuvą, kuris galėtų skrieti itin aukštai ir 6 kartus greičiau už garsą. Tiesa, tokio orlaivio pristatymas numatytas tik 2018 metais.

Taip pat skaitykite: Kaip buvo ieškomas „Storulis“

„Žinoma, negalime žinoti, kad bandymai vyksta jau dabar, nes tai yra slapta technologija“, – teigė mokslininkas. Jam antrino kitas mokslininkas, aviacijos istorijos ekspertas Andrew Tayloras, kuris sakė, kad įrašyti garsai nepriminė įprastų reaktyvinių variklių sukeliamų garsų.

„Mažesni orlaiviai, pavyzdžiui naikintuvai, gali sukelti tokį sprogimo efektą, bet tik kartą, kai peržengia garso greitį. Bet ne tokį ritmingą. Vis dėlto tai gali būti ir paprasčiausiais geologinis ar meteorologinis reiškinys“, – svarstė aviacijos žinovas.

Virš Jungtinės Karalystės įrašyti keisti garsai

Impulso detonacijos varikliai:

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar