Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Mokslo afiša
Ar senosios kultūros, kurias iki šiol priimta laikyti priešistorinėmis, iš tikrųjų buvo pirmosios? Vis nauji archeologiniai radiniai, griuvėsiai liudija, kad žmonių civilizacija galėjo būti dar senesnė. Pastaruoju metu vis daugiau gilinamasi į paslaptingųjų Bosnijos piramidžių (apie 25000 metų amžiaus), Gobekli Tepe šventyklosTurkijoje (apie 11000 metų) ar japoniškąja „Atlantida“ vadinamą Jonagunio salos (apie 8000 metų) istoriją.
Ilgą laiką buvo nežinoma, kodėl zebrai yra dryžuoti. Nors aišku, kad tokios gyvūno spalvos reikalingos prisitaikyti prie aplinkos, apsiginti nuo plėšrūnų, tačiau zebrai kaip tik atrodo lengviau pastebimi dėl savo ryškių bei kontrastingų spalvų.
Didelė mokslininkų komanda, vadovaujama Vašingtono universiteto genetiko, profesoriaus John'o Stamatoyannopoulos'o, atrado antrą kodą, besislepiantį žmogaus DNR.
Jau šio dešimtmečio viduryje dar viena šalis taps pasauline dujų supervalstybe ir pirmą kartą po 40 metų pertraukos sėkmingai įveiks šalies prekybos balanso deficito problemą, „The Telegraph“ skelbia banko „Morgan Stanley“ prognozę.
Netrukus gydytojai galės toksinus iš pacientų kraujo šalinti su nedidele nanokempinėle. Kempinėlę sukūrusių JAV Kalifornijos universiteto mokslininkų teigimu, ji gali sugerti, pavyzdžiui, coli bakterijas ar gyvačių, jūrų aktinijų ir bičių nuodus.
Buvęs astronautas Chrisas Hadfieldas prognozuoja, kad žmonės Žemės palydove turės savo koloniją jau po 30-40 metų, o po 70 – ir puikiai veikiančią bazę, rašo „The Telegraph“.
Geriausiai žinoma elektroninė valiuta bitkoinai (bitcoin) pastaruoju metu sulaukė išaugusio naudotojų, investuotojų bei įvairių priežiūros institucijų dėmesio. Spartus šios valiutos kainos augimas signalizuoja apie dar vieno kainų burbulo formavimąsi, kurio sprogimas turėtų neigiamų pasekmių investavusiems į šią valiutą. Kita vertus, taip pat tikėtina, jog bitkoinai yra pradžia kažko naujo, kas ateityje gali iš esmės pakeisti šių dienų finansų sektorių.
Automobiliai, kuriems nereikia vairuotojų. Spausdinti širdies audiniai. Sintetinė telepatija, kai technologinius prietaisus (o gal ir ne tik?) galėsime valdyti mintimis. Futuristiniai tualetai, kurie automatiškai ištiria šlapimo cheminę sudėtį ir diagnozuoja ligas. Sunku įsivaizduoti, kad visa tai įvyks labai netolimoje ateityje. Jei taip ir įvyks, jau dabar galime pradėti kurti odes, šlovinančias žmogaus protą ir galimybes.
Sunku patikėti, tačiau Luizianos krantai gali būti apsemti dėl... vandens stokos. Šioje valstijoje kas valandą pranyksta futbolo aikštės dydžio žemės plotas. Pakrantės apsemiamos, nes gausiai užtvenkta Misisipė neatplukdo pakankamai nuosėdų. Pradėta rengti išsamius pavojuje atsidūrusių vietovių gelbėjimo planus, o keletas jų – net įgyvendinama.
Šiaurės pusrutulyje vėjas ciklone visada juda prieš laikrodžio rodyklę, o Pietų pusrutulyje jis sukasi priešinga kryptimi. Ciklonai dar vadinami depresijomis, arba žemo atmosferos slėgio sritimis, nes oro masės visada stengiasi judėti tiesiai iš aukšto į žemo slėgio zoną. Dėl vadinamosios Koriolio jėgos tai neįmanoma besisukančioje planetoje. Ši jėga veikia visų kūnų judėjimą, tad bet koks judėjimas į šiaurę nuo pusiaujo krypsta į dešinę, o į pietus nuo pusiaujo – priešingai.
Назад 1 2 3 4 5 6 Вперёд